Aminohapped – kõige olulisem toidulisand sinu kotis!


Ilmselt teavad juba kõik, kui oluline on elastse ja sileda naha, lihaste ja liigeste valutu

toimimise ning üleüldise hea toonuse nimel manustada toidulisandina kollageeni.

Kuna organismis toimub pidev uuenemise protsess, on vajadus kollageeni ja selles sisalduva 19 eri liiki aminohappe järele samuti pidev.Lihaste ja organite põhikoostisosaks olevad aminohapped moodustavad meie kehamassist 15–20 protsenti ja on seega igapäevaseks efektiivseks toimimiseks äärmiselt vajalikud. Organism kasutab aminohappeid vastavalt vajadusele erinevate valkude, ensüümide ja hormoonide moodustamiseks, mis tagavad keha uuenemise. Kui toidust üht või teist aminohapet piisavalt ei saa, organismi uuenemisprotsess aeglustub. See toob kaasa erinevaid terviseriske, nagu immuunsüsteemi nõrgenemine, nahaprobleemid jne.Aminohapped kui keha ehitusblokid


Asendamatuteks ja asendatavateks jagunevad aminohapped on valkude ehituskivid. Looduses leidub sadu aminohappeid, kuid inimesele peetakse tähtsaks umbes kahtkümmet. Näiteks asendatavatest aminohapetest glütsiin parandab kahjustatud nahka ja kudesid, kaitseb liigeseid ja kõhresid, parandab seedimist ning soodustab lihaste kasvu.


Proliin edendab naha paranemist ja uuenemist ning vähendab peenikeste joonte ja kortsude teket. Glutaamhape aitab suurendada kollageeni tootmist nahas ja toetab ajutegevust. Arginiin aitab taastada nahakahjustusi ning lütsiin taastab naha struktuuri. Tsüsteiin on tähtis keratiini loomes, mida leidub rohkelt nahas ja juustes. Asendamatutest aminohapetest, mida keha ise toota ei suuda, on isoleutsiin, leutsiin ja valiin lihaste põhilisteks koostisaineteks ning nende abil suurenevad intensiivse treeningu tulemusel lihaste töövõime, energiakulutus ning rasvapõletus.


Kuna sporti tehes kiireneb lihaste uuenemiseprotsess, läheb tarvis kuni kaks korda suuremas koguses aminohappeid lihaskudede üles ehitamiseks.Valida tasub õiget päritolu kollageen


Kollageeni laboratoorsed uuringud on näidanud, et kõige efektiivsemaks saab pidada hüdrolüüsitud merelist kollageeni või kalakollegeeni. Col Du Marine’i merelist päritolu kollageenis sisaldub 19 erinevat aminohapet. Nendest 8 on asendamatud, mida organism ise ei tooda, aga vajab igapäevaselt.


Kalakollageenis sisaldub ka aminohappeid, nagu hüdroksüproliin, proliin, glütsiin, seriin, türosiin, alaniin, glutamiin- ja asparagiinhapped, mis on vajalikud kollageeni sünteesiprotsessi alustamiseks kehas.
Col Du Marine™-i merekollageeni peptiidide pulber suunab merekollageeni jõu sinna, kus seda kõige rohkem vajatakse – nahal, juustel, küüntel ja kõhredel keha enda kollageeni tootmise taastamiseks.


Col Du Marine™-i Beauty Peptidesi ilukompleksi kombinatsioon aminohapetest, hüaluroonhappest, C-vitamiinist ja bambuseekstraktist saadud ränist ning parimatest merekollageeni omadustest kaitseb meie nahka vabade radikaalide eest. Need toimeained kaitsevad rakke kronoloogilise vananemise eest ning nahk näeb noorem, säravama ja elujõulisem välja.