Kollageen ehk „Nooruse valk – kellele ja miks seda vaja on?“


Noore ja tervena püsimine on tänapäeva maailma moto. Kaasaja dünaamilises reaalsuses pole haiguste ja vananemise jaoks lihtsalt aega. Noorus pole tänapäeval pelgalt kapriis, vaid vajadus, mis on isikliku edu üks tingimusi. See on põhjus, miks nii ilutööstus kui ka meditsiin vananemise vastu võitlemiseks tohutuid jõupingutusi teevad. Kui aga varem oli nende tööstuste suutlikkuse tõstmine suunatud vananemise ilmingute vastu võitlemisele, siis täna on rõhk selle loodusliku protsessi ennetamisel. Üks peamisi vahendeid on siinkohal suurepärane alternatiiv ilusüstidele või plastilisele kirurgiale - noorusliku naha, skeleti-lihassüsteemi ja südame-veresoonkonna kõige olulisema elemendi, ilu valgu ehk kollageeni õigeaegne ning asjatundlik taastamine.


Hüaluroonhappe ja Botoxi süstimine ning eelkõige plastilise kirurgia õigustamine tekitab küsimusi eriti olukorras, kui enda kollageeni tootmist kehas saab taastada. Teisisõnu oleme me noored, kui meie kehas on piisavalt kollageeni, mida toodavad inimese sidekoe rakud, mis vastutavad liigeste, kõhrede, naha ja kõõluste funktsionaalsuse ning elujõu eest. Kollageen tagab liigeste liikuvuse, naha siserõhu ja skeleti-lihassüsteemi tugevuse. Kollageen, mis on sidekoe alus ja loob oma rakkude vahel sidemeid, loob seega inimkeha sisemise raami.


Vananemine saab alguse teie enda rakkude kollageeni tootmise vähenemisest. Ilusüstid võivad visuaalse vananemise probleemi lahendada ainult lühiajaliselt ja anda pindmise efekti, mõjutamata seejuures sisemist protsessi. Sama kehtib ka kollageeni sisaldavate kreemide kohta, mis lihtsalt toimetavad selle osaliselt naha väliskihile protsessi seestpoolt mõjutamata, mis tähendab, et vajate selliseid väliseid vahendeid üha sagedamini, samal ajal kui nende mõju aina vähemaks jääb. Väljapääs on aga siiski olemas - sisemise kollageeni abil tagate, et see jõuab seedetrakti, kust see verre imendub ja kogu keha sidekoe rakkude membraanidesse edasi kantakse.


Sel viisil tugevdate oma keha tugistruktuuri seestpoolt, saades tulemuseks noorusliku naha ja siseorganid. Kollageen ei ole vanusega seotud muutuste imerohi, kuid see on üks tõhusamaid vahendeid vananemisprotsessi aeglustamiseks ja mis avaldab soodsat mõju nahale, juustele, küüntele, rühile, liigestele ja isegi nägemisele! Kõike seda tuleks oma keha eest hoolitsemisel ja nooruslikkuse pikendamise vahendite valimisel meeles pidada. Küll aga pole kõik nii lihtne, kui esmapilgul tundub. Turul on saadaval erineva päritoluga kollageeni, mis sisaldab erinevat tüüpi kollageeni (I, II ja III tüüp), seetõttu on väga oluline mõista, mida inimkeha vajab ja mis paremini toimib.


Arvukad kliinilised uuringud on tõestanud, et merekollageen on parim viis inimese sidekoe täitmiseks. Miks see nii on ning mis vahe on loomse ja merelise päritoluga kollageenil, saab lugeda osast „Erinevus mere- ja muud tüüpi kollageeni vahel. Miks vajavad inimesed ilu jaoks mere päritolu proteiine?“


#marinecollagen, #collagenpeptides, #proteinsofbeauty, #collagen, #proteinsofyouth