Päikesekahjustuste vastu võitlemine on võimalik!

Me kõik oleme pikkadel ja pimedatel talvekuudel tundnud puudust päikese

soojast paitusest. päike varustab meie keha nii vajaliku d-vitamiini, energia ja

rõõmutundega, kuid siiski peame kogu seda headust kasutama mõõdukust

silmas pidades.

Pikaajalisest päikese käes viibimisest tulenev UV-kiirgus võib meie nahka kahjustada mitmel viisil. Üks suurimaid ohte meie kehale on oksüdatiivne stress. Oksüdatiivne stress on tasakaalustamatus antioksüdantide ja vabade radikaalide vahel, mis põhjustab raku DNA kahjustusi. Kui kehas on rohkem vabu radikaale kui antioksüdante, siis see on oksüdatiivse stressi seisund. Päikesevalguse UV-kiired muudavad meie naha struktuurset terviklikkust. Kui UVA- ja UVB-kiired puutuvad kokku nahaga, siis suurendab see vabade radikaalide arvu, mis kahjustavad naharakkude DNA-d. UVA-kiired tungivad meie nahakihti, mida nimetatakse pärisnahaks. Selle tulemusena kahjustab see tavaliselt kollageeni taastamiseks kasutatavaid ensüüme ja need ensüümid hakkavad hoopis kollageeni lagundama. Ilmnevad kortsud või peened jooned, tekib nahakuivus ning võite märgata hüperpigmentatsiooni laike kätel ja näol.Mis on kollageen?

Kollageen on meie naha tervisele äärmiselt oluline. Mõelge sellele kui ehitusplokile – terve ja tugeva struktuuri saamiseks peavad ka üksikud ehitusplokid olema terved ja tugevad. See toimib meie kudede vundamendina, toimides liimina, mis hoiab meie nahka koos ning tagab tugevuse, elastsuse ja üldise heaolu. Tegelikult on kollageen meie kehas ülekaalukalt kõige rikkalikum valk, moodustades sidekude peaaegu igas süsteemis. Kollageeni võib leida luudest, liigestest, kõhredest, organite sisepinnalt ja mis kõige tähtsam – nahast. Kollageen moodustab umbes 80 protsenti nahast ja see on koht, kus elab kõige rohkem immuunrakke. Kollageeni tootmine hakkab vananedes loomulikult vähenema, kuid kokkupuude UV-kiirgusega võib põhjustada kollageenide kiiremat lagunemist. Samuti võib UV-kiirgus raskendada kehal kahjustatud kollageenide asendamist uutega. Uuringud on näidanud, et päikesekahjustusega naha kogu kollageenisisaldus oli lausa 20% väiksem kui nahal, mis ei puutu päikesekiirgusega kokku. Pigmendilaigud, kortsukesed, laienenud kapillaarid, naha elastsuse vähenemine ja kuivus on kõik päikesekahjustuse märgid ja tõendid fotovananemisest! Tegu on naha enneaegse vananemisega, mis on tingitud UVA ja UVB liigsest kiirgusest. UVA-kiired tungivad kuni dermise kihini ja kahjustavad kollageenikiude, UVB-kiired põhjustavad päikesepõletust.


Salarelv võitlemaks päikesekahjustuste vastu!

Esimene ja kõige tähtsam samm on ENNETAMINE. Peaksime vähendama ja vältima kõiki faktoreid, mis kollageenikadu intensiivistavad ning kasutama ka päiksekaitsekreeme ja tarbima vitamiinirikkaid toite. Teine samm on HOOLDUS. Oma naha tervise toetamiseks saame stimuleerida kollageeni imendumist ja tootmist, sest püsiva kollageenitaseme säilitamine aitab kehal säilitada immuunrakkude taset ja ka niiskust ning elastsust. Nahahooldus ja kollageenitoidulisandi kasutamine ongi järgmine parim samm. Õigete ning toimivate toidulisandite ja järjepidevate nahahooldusharjumustega saate vähendada päikesekahjustusi ja hoida nahka elujõulisena ka küpsemas vanuses. Alusta kohe kollageenikuuri topeltkoguse manustamisega, et siluda juba tekkinud kahjustusi ja hoida suvisel perioodil ära uusi nahakahjustusi. Hea kollageeni toidulisand on valmistatud kollageenidest, mida keha saab kergesti omastada. Selle suurepärane näide on hüdrolüüsitud merekollageen. Hüdrolüüsitud kollageen, tuntud ka kui kollageenipeptiidid, on kollageenirühm, mis on lõhustatud väiksemateks osakesteks. Nii on seedesüsteemi ensüümidel lihtsam neid lagundada ja vereringesse suunata.


Päikesekahjustused ei pea nahka püsivalt ohustama. Valides appi õiged toidulisandid, nagu näiteks Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen, aitab see toetada ja taastada kollageeni taset nahas, võideldes nii juba tekkinud päikesekahjustustega kui ka hoides ära edasist kahju tekkimist.
Teise valikuna on Col Du Marine Beauty Peptides – rikkalik merekollageen koos toetavate koostisosadega, nagu hüaluroonhape, C-vitamiin, bambuseekstrakt ja räni, mis aitavad parandada naha immuunsust ja hoida nahka hüdreerituna. Hüaluroonhape varustab nahka niiskusega, mis aitab vältida naha kuivamist (dehüdratsiooni). C-vitamiin aitab organismil omastada ja toota kollageeni, samuti hoida immuunrakke tervena, olles ka tugeva antioksüdatiivse toimega. Bambuseekstrakt sisaldab naha jaoks väga vajalikke mikro- ja makroelemente, samuti aminohappeid, valke ja vitamiine.